הטיפול בעזרת סוסים ב"מרכז חוויות" הינו ייחודי בארץ ומבוסס על עבודה טיפולית אשר שמה במרכזה את הקשר עם הסוס, ולאו דווקא את הרכיבה עליו. הטיפול מבוסס על הקשר הייחודי שנוצר בין המטופל והסוס, בתיווכו של המטפל, ומהווה עבור המטופל מודל למערכות יחסים בכלל ולדרכי תקשורת בריאות.

במהלך הטיפול אנו בונים מערכת יחסים שבה גם הסוסים יכולים לדבר, להביע את עצמם בחופשיות ולהיות שותפים מלאים בתהליך הטיפולי, ע"י בניית התנהגות המבוססת על חיזוקים חיוביים. העבודה בחיזוקים חיוביים מייצרת מוטיבציה גבוהה אצל הסוס לאינטראקציה ושיתוף פעולה איתנו, מאפשרת משחק והנאה ומעצימה את המטופל כמי שמטפל בסוס ומלמד אותו.

העבודה הטיפולית עם הסוס מאפשרת למטופל להשליך מעולמו הפנימי ולמטפל- להתבונן בדפוסי ההיקשרות של המטופל, בפרשנות שלו את המציאות (בדגש על מערכות יחסים), ומתוך כך ניתן לעבוד על הקשיים שעולים.

תהליך הטיפול בעזרת הסוסים מתאים לטווח נרחב של קשיים ולקויות, כגון קשיים רגשיים, חברתיים, קשיי וויסות, ADHD, קשיי תקשורת, קשיים התפתחותיים ופיזיו-מוטוריים.

במסגרת הטיפול ישנה התייחסות לרבדים שונים בצרכיו של המטופל, כגון: פיתוח המודעות ויכולת הביטוי הרגשיים, פיתוח יחסי היקשרות בריאים עם המטפל והסוס, התומכים בתהליך ההתפתחות הטבעי של עצמאות המטופל, דימוי עצמי וביטחון, מיומנויות תקשורת ועוד.

ב"מרכז חוויות" יש חצר רכיבה פתוחה ורחבה, רמפת עליה לנכים ומקום ישיבה רחב עם תצפית עוצרת נשימה ביופייה אל הנוף ההררי המרהיב של גוש עציון.

טיפול בעזרת סוסים HAT

 
מרכז חוויות פועל בהסדר עם קופות החולים, ספק מורשה של משרד הבטחון מס' 83177086, ביטוח לאומי ומשרד הרווחה.
FacebookYoutube
פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם:
עיצוב: סטודיו ליאת יהודה